Prihlasovanie SPUSTENÉ ! Kurzy vo všetkých mestách otvárame od 30. septembra 2019.

Swing

KDE: Žilina

VHODNÉ PRE: pre všetkých, ktorých baví Swing. Kurzy sú vhodné pre, dámy aj pánov, úplných začiatočníkov aj mierne pokročilých. Hodiny sú vedené tak, aby sa aj začiatočníci aj pokročilí vždy naučili niečo nové.

O KURZE: Bláznivá doba prináša bláznivé veci. A nie inak tomu bolo na prelome 19. a 20. storočia, kedy medzi černošskou komunitou vznikala jazzová hudba a ľudia sa na ňu zabávali tancom, ako vedeli. Na svet prišli postupne Charleston a Lindy hop, neskoršie aj Balboa a Shag, lebo rýchla hudba bola stále populárnejšia. (Moderné tance ako East-/West-coast swing, Boogie-woogie, Jive, Rock&Roll už patria medzi spoločenské tance.) Všetky swingové tance sú tak ako swingová hudba výrazne improvizačné, ale stavajú na základnom kroku a na vedeniu lídra. Na kurze sa venujeme začiatočníkom ale aj mierne pokročilým tak, aby sa dokázali tancom dobre zabaviť. Zameriavame sa na párovú formu Lindy hopu a Charlestonu, ale radi tancujeme aj sólové prvky a tzv. jazzové rutiny (obdoba flash-mobu), ktoré sa tancujú na veľkých tanečných udalostiach po celom svete.

ČO POTREBUJETE NA KURZ: bežné denné oblečenie, ale čím pohodlnejšie, tým lepšie. Dôležité sú topánky, najlepšie so šmykľavou podrážkou (páni) a s nízkym alebo žiadnym opätkom (dámy). A najdôležitejšia je dobrá nálada!

PREČO SWING V UNIDC: V swingovej hudbe je nezameniteľná energia, ktorá dodnes oslovuje tisícky ľudí po celom svete. Túto energiu ucítite na každej našej lekcii. Swingové tance sú ale obľúbené aj medzi staršími, lebo často je to láska na celý život.