Ľudové tance

KDE: Bratislava, Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Poprad, Prešov, Košice

VHODNÉ PRE: začiatočníci aj pokročilí, ženy aj muži, páry aj jednotlivci

Tanečné hodiny začiatočníckeho kurzu ľudových tancov sa vyučujú nasledovne:

na kurze sa učia základy ľudových tancov, ktoré využijete na každej dobrej slovenskej zábave, svadbe či plese. Sú to tance: slovenská a česká polka, ľudový valčík, čardáš, mojše, mazurka.

Tanečné hodiny mierne pokročilého kurzu ľudových tancov sa vyučujú nasledovne:

nadväzuje sa na tance zo začiatočníckeho kurzu a prechádza sa do jednotlivých regiónov Slovenska z ktorých sa učia tance jednotlivých regiónov západného Slovenska, stredného Slovenska a východného Slovenska.

O KURZE: Hrdo môžeme povedať, že slovenský ľudový tanec patrí medzi tie najkrajšie tance, ktoré majú neopakovateľné čaro a tradíciu. Je to náš slovenský poklad, ktorý nám zanechali naši rodičia, starí rodičia, prarodičia. Nezaobíde sa bez neho ani jedna svadba, ľudová zábava, veselica alebo len malá nevinná oslava. Tanečné kurzy ľudového tanca Vám prinesú možnosť spoznať množstvo jedinečných a originálnych krokov, ktoré zvládnete aj bez predchádzajúcich tanečných zručností. Temperament, rytmika, estetika ľudovej polky, čardášu, ladných a provokujúcich cigánskych tanečných pohybov vám zaručí mráz na chrbte a spokojnosť z driny na parkete.

ČO POTREBUJETE NA KURZ: bežné denné oblečenie

PREČO ĽUDOVÝ TANEC V UNIDC: Lebo ho budete potrebovať všade, kde sa tancuje 🙂 Staňte sa tanečným levom na svadbách, plesoch, ľudových zábavách ši folklórnych slávnostiach.