Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Zumba

Neexistuje problém, ktorý by nevyriešila zumba. Príďte si ju vyskúšať k nám do UNIDC!

Kde prebieha zumba kurz?

Tanečný kurz Zumba u nás navštívite v mestách Banská Bystrica, Košice, Trenčín, Bratislava a Prešov.

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz zumby je ideálny pre začiatočníkov aj pokročilých. Užijú si ju najmä dievčatá a ženy, ale vítaní sú aj muži.

Čo vás na Zumbe čaká?

Kurz zumby zahŕňa množstvo zábavy v rytme dynamickej tanečnej hudby. Naše choreografie sú postavené na princípe vytrvalostného tréningu s cieľom spevniť a vyformovať postavu. Aeróbne pohyby trénujeme striedavo, raz v pomalom a potom v rýchlom tempe. Na každej hodine zumby preto odbúrate prebytočné tuky a postupne si vybudujete závideniahodné stehná a bruško. 

Na kurz zumby si prineste pohodlné športové oblečenie, tenisky, uterák a fľašu s vodou.

Čo je zumba?

Zumba je zábavné, vysoko intenzívne kardio cvičenie v kombinácii s tréningom. Zahŕňa kroky latinskoamerických tancov, aerobiku, bojové umenie a brušný tanec. Už za hodinu tohto cvičenia dokážete spáliť 500 až 800 kalórií. Aj preto je zumba v posledných rokoch jedným z najpopulárnejších skupinových cvičení. 

Dušou zumby je hudba. Je inšpirovaná latino štýlom a nájdeme v nej rytmy salsy, meringue, rumby, či reggaetonu. V súčasnosti však zumba mieša rôzne medzinárodné hudobné žánre. Možno vás prekvapí fakt, že niekoľko známych umelcov vytvára špeciálnu zumba hudbu. Napríklad, Pitbull, Daddy Yankee alebo Wyclef produkujú muziku exkluzívne pre zumbu. Skladby na kurze zumby sú tanečné, plné energie a vy máte pocit, že nie ste na tréningu, ale na poriadnej párty v klube.

Zumba je preto svojim spôsobom zamaskované cvičenie. Nejde o žiadne nudné posilňovanie s činkami, ale tanec s prvkami tréningu. Vďaka tomu ponúka benefity, ktoré vieme rozdeliť do dvoch skupín. Zumba je liekom na psychické a fyzické nedostatky. Dokážete pri nej zabudnúť na všetko. Zbaví vás stresu a zlepší vám náladu. Zároveň slúži na budovanie svalov a formovanie postavy.

Zumba kombinuje mnoho prvkov silového tréningu, preto nemusíte popri kurze navštevovať aj posilňovňu. Zahŕňa, napríklad tlaky na hrudník, výpady, drepy a cviky na stred tela. Hodiny zumby vám pomôžu vyformovať štíhly pás a pevné brucho. Neveríte? Účinky zumby najlepšie prezentuje jej zakladateľ Alberto “Beto” Perez, ktorý sa môže pochváliť dokonalým sixpackom.  

Ako vznikla zumba?

Zumba sa na fitness scéne objavila v roku 1999 v USA. Pochádza však z Kolumbie, kde sa začala trénovať už v 80. rokoch. V tom čase inštruktor aerobiku Alberto Perez náhodou objavil zumbu. V jeden deň totiž zabudol svoj tradičný podmaz na hodinu aerobiku doma. Preto si vzal pár CD-čiek s latinsko-americkými rytmami zo svojho auta a pustil ich na svojej hodine aerobiku.  

Jeho skupina bola touto zmenou nadšená a úspech na seba nedal dlho čakať. V roku 2001 bola ochranná známka Zumba® na svete. Jej vlastníctvo patrí trom spoločníkom, spomínanému Albertovi Perezovi spolu s Albertom Perlmanom a Albertom Aghionom.

Do roku 2007 sa zumba rozšírila na 6 kontinentov a obľúbili si ju fitness ikony po celom svete. Samozrejme, ako každý tanec alebo forma cvičenia, aj zumba prešla určitým vývojom. Existujú totiž odlišné druhy zumby, ktoré sú zamerané na rozličné fitness ciele. Aké?

Typy zumby

  • Zumba toning, a teda tónovacia zumba, sa orientuje na spevňovanie postavy. Pri tréningu sa používajú špeciálne malé zumba činky.
  • Aqua zumba je zumba v bazéne, ktorá menej namáha kĺby. Je zároveň účinnejšia ako klasická zumba, pretože pri nej musíte zdolať ešte aj odpor vody. 
  • Zumba sentao je najnovší typ zumby, pri ktorej sa tréning celého tela vykonáva za pomoci stoličky. 
  • Zumbatomic je zumba pre deti, ktorá je výborná ako prevencia obezity pre najmenších.
  • Zumba gold je určená pre starších ľudí a každý pri nej môže trénovať vlastným tempom.

O tom, že je zumba na absolútnom vrchole popularity, hovoria aj tieto čísla. Zumbu údajne cvičí vyše 12 000 000 ľudí v 125 krajinách sveta. Vyskúšate ju aj vy?

Príďte si k nám do tanečného centra zacvičiť Zumbu v mestách Banská Bystrica, Košice, Prešov a Trenčín. Tešíme sa na Vás.


female fusion2


×