Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Shuffle

Shuffle dance je klubový tanec, ktorý má svoje korene v melbournskej rave scéne. Vyznačuje sa rýchlym náklonom a špičkou, ktorá je vhodná pre širokú škálu elektronickej hudby.

Kde prebieha kurz Shuffle dance?

Tanečný kurz Shuffle u nás navštívite v mestách Banská Bystrica, Nitra a Bratislava

Pre koho je kurz určený?

Tento druh tanca je vhodný pre každého, kto chce ovládnuť tanečný parket. Je vhodný pre mužov aj pre ženy.

Úrovne:
Kurz začiatočníci – kurz je určený pre ľudí, ktorí majú prvý krát kontakt so Shuffle
Kurz pokračujúci I. – kurz je určený pre ľudí, ktorí absolvovali kurz začiatočníci
Kurz pokračujúci II. – kurz je určený pre ľudí, ktorí absolvovali kurz pokračujúci I.

Čo je shuffle dance a odkiaľ pochádza?

Shuffle je energický tanec, ktorý pochádza z Austrálie a vyvinul sa v 80. rokoch 20. storočia. Vychádza z jazzu, contemporary a iných streetových tanečných štýlov. Jeho tanečné pohyby zahŕňajú rýchly pohyb päty a špičky alebo T – krok v kombinácií s pohybom paží.
Tanec je improvizovaný a zahŕňa opakované šúchanie chodidlami dovnútra, potom von, pričom ruky posúvame nahor a nadol alebo zo strany na stranu v rytme hudby. Medzi ďalšie pohyby patrí napríklad 360 stupňové točenie, sklzy alebo skoky. Často sa tiež spája s iným štýlom tanca. Niektorí tanečníci si na podlahu nanesú tekutinu alebo posypú mastenec, aby
sa im ľahšie kĺzalo. Pred rokom 1990 nemal tento druh tanca ani meno. Jeho popularita začala rásť až koncom
90. rokov. V roku 2013 sa v Londýne objavil nový štýl Melbourne shuffle dance a stal sa obľúbeným vo všetkých londýnskych kluboch.

Postupne sa tento štýl tanca dostal do celého sveta a obľúbili si ho najmä mladí ľudia, ktorí navštevujú tanečné kluby a počúvajú elektonickú hudbu. Preto ak sa chcete stať hviezdou tanečného parketu, tento kurz je pre vás ako stvorený.


UNIDC-shuffle


×