Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Salsa Lady Styling

Niekedy je nevyhnutné odhodiť princeznovskú korunku a byť na chvíľu sexy Latino Diva!

Kde prebieha kurz Salsa Lady Styling? 

Tanečný kurz Salsa Lady Styling v rámci najbližšieho turnusu kurzov neotvárame v žiadnom meste.

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz Salsa Lady Styling je vhodný pre všetky ženy, slečny a dámy. Muži tu majú vstup zakázaný.

Na kurz si so sebou prineste dobrú náladu a pohodlné oblečenie. Vhodné sú šaty, legíny alebo sukňa, tričko a ako obuv si môžete zvoliť tenisky, prípadne topánky na opätku. Nezabudnite tiež na fľašu s vodou.

Prečo Salsa Lady Styling?

Salsa Lady Styling je horúca dámska jazda na parkete! Nadupané latino rytmy, zvodné pohyby bokov a pozitívna nálada charakterizujú každú tanečnú hodinu. Ak túžite po vyššom sebavedomí, elegantnom držaní tela a ladných pohyboch, vitajte na kurze Salsy pre ženy. Naučíme vás kroky, figúry a variácie najslávnejšieho latino tanca a to všetko formou lady stylingových choreografií bez potreby tanečného partnera.

Salsa vznikla okolo roku 1900 vo východnej Kube, kde sa spájali hudobné prvky rôznych žánrov. Esenciu Salsy tvorí Kubánsky son a Afro-kubánska rumba. Ide o dva tanečné štýly, ktoré používali rôzne hudobné nástroje a vytvorili tak rytmus Salsy. 

Uplynulo však ďalších 50 rokov, kým sa Salsa dostala až do Havany. Tam ju ovplyvnila miestna kubánska hudba a americký jazz. V dôsledku revolúcie na Kube sa mnoho umelcov presťahovalo do Spojených štátov, najmä do New Yorku a tam sa v miestnych latinsko-amerických komunitách nasávali nové prvky, kroky a rytmy Salsy.

Súčasná Salsa má množstvo rôznych podôb, no k najpopulárnejším štýlom patrí:

  • Kubánska Salsa
  • Kolumbijská Salsa
  • Rueda de Casino
  • New York Salsa
  • Los Angeles Salsa

Salsa je zmyselný, veľmi veselý a energický tanec, ktorý sa dá tancovať párovo, ale aj samostatne. Patrí medzi najobľúbenejšie tance na svete a jej základné kroky sa jednoducho naučíte u nás na kurze. Kurz Salsa Lady Styling je vhodný pre všetky tancu chtivé žienky a okrem toho, že sa pri Salse perfektne zabavíte a zabudnete na bežné starosti, vás tento tanec dostane aj do vytúženej formy.


bachata


×