Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Reggeaton

Máte radi skladby Con Calma, Despacito, alebo Danza Kuduro? V tom prípade si Reggeaton zamilujete!

Kde prebieha kurz Reggeaton? 

Tanečný kurz Reggeaton u nás navštívite v mestách Bratislava a Banská Bystrica.

Pre koho je kurz vhodný? 

Reggeaton si užijú dievčatá a ženy, začiatočníčky aj pokročilé. Vítaní sú však aj muži.

Úrovne:
Kurz začiatočníci – kurz je určený pre ľudí, ktorí majú prvý krát kontakt s tanečným štýlom
Kurz pokračujúci – kurz je určený pre ľudí, ktorí absolvovali kurz začiatočníci

Prečo Reggeaton?

Reggeaton je zábavný a temperamentný štýl tanca populárny najmä v nočných kluboch. Na kurze Reggeaton sa preto naučíte vrtieť do rytmu a zmyselne pohybovať svojim telom. Kombinácia sexy pohybov z vás zaručene spraví bohyňu tanečného parketu. Pretože je Reggeaton hudbou ulice, ide o slobodný a voľnomyselný tanec, ktorý vás jednoducho dostane. 

Prečo Reggeaton fusion?

Reggaeton fusion je kombináciou amerického hip-hopu, latinsko-americkej a karibskej hudby. Fusion sa bude u nás odlišovať tým, že sa bude tancovať viac na populárny reggaeton s väčším množstvom hiphopových prvkov. Zatiaľ čo na reggaetonovej hodine sa budeme skôr zaoberať tradičným old school reggaetonom, na reggaeton fusion bude choreografia o trošku náročnejšie. No sú vítaní všetci, začiatočníci, aj pokročilí. Tak prídi rozhýbať boky v rytme latina!

Na kurz Reggeaton si prineste športové oblečenie, a to legíny a tričko. Ako obuv vám poslúžia tenisky. 

Ako vznikol Reggeaton?

Reggeaton je hlavne hudobný štýl, ktorý sa zrodil v USA koncom roku 1990. Je kombináciou amerického hip-hopu, latinsko-americkej a karibskej hudby. Vokály zahŕňajú rap a spev, prevažne v španielskom jazyku. Reggeaton je považovaný za jeden z najpopulárnejších hudobných žánrov Karibiku. V roku 2004 sa Reggeaton stal úspešným v USA aj Európe. 

Slovo Reggeaton vzniklo z portorickej tradície pridávať k slovám príponu -ton. Prvýkrát bolo spomenuté v roku 1994, keď Daddy Yankee a DJ Playero použili tento výraz v albume Playero 36. Za Reggeaton vtedy označili nový hudobný žáner, ktorý pochádzal z Portorika a miešal hip-hop a reggae, španielskym rappom a spevom. Daddy Yankee a Don Omar sú aj dnes označovaní ako králi Reggeatonu.

Reggeaton bol undergroundový hudobný štýl, ktorý sa šíril ilegálnymi cestami. Stal sa z neho prostriedok vyjadrenia emócií vtedajšej mládeže. Ako hudba mladých ľudí na pokraji spoločnosti a zákona, bol Reggeaton často kritizovaný. Texty skladieb obsahovali príbehy o drogách, násilí, chudobe, priateľstve, láske a sexe. Kontroverzné témy boli a sú kľúčové pre hudbu akou je Reggeaton. 

Reggeaton však dal Latinskej Amerike a hispáncom v iných regiónoch vlastnú umeleckú identitu. Stal sa tak populárnym, že nahradil tradičné hudobné žánre, ako tango, flamenco, či salsu. Reggeaton sa tiež časom vyvíjal a umelci ho prispôsobovali svojej komerčnej tvorbe. Možno vás prekvapí fakt, že k známym umelcom v štýle Reggeaton patrí, napríklad skladba Danza Kuduro. Regeatton a latino mieša aj Pitbull, Shakira alebo Luis Fonsi vo svojom hite Despacito.

Reggeaton ako tanec

Tanec Reggeaton sa objavil spolu s počiatkami tohto hudobného štýlu okolo roku 1990. Zameriava sa na trenie tiel medzi tanečníkmi, pričom jeden partner je obrátený chrbtom k druhému. Zvyčajne stojí žena pred mužom a tisne svoju zadnú časť na jeho panvu, čím tanec pripomína sexuálnu hru. Keďže tradičné párové a spoločenské tance sa zvyčajne tancujú tvárou v tvár, Reggeaton spočiatku ľudí šokoval svojou zmyselnosťou a sexepílom. Dnes je Reggeaton tancom nočných klubov a festivalov. Všade, kde sa hrá energická hudba, cítiť slobodu a s ňou milovaný Reggeaton. 


reggeaton


×