Nové kurzy otvárame vo všetkých mestách od 30. septembra 2019, začiatok prihlasovania od 12.8.2019

Pilates

KDE: Prešov

VHODNÉ PRE: začiatočníci aj pokročilí, muži aj ženy

O KURZE: „Po 10 hodinách sa budete lepšie cítiť, po 20 hodinách budete lepšie vyzerať a po 30 hodinách sa budete cítiť ako v novom tele.“ (J. H. Pilates)

Pilates je definovaný harmóniou tela a mysle – je to spôsob, ako sa udržiavať v dobrej fyzickej kondícií a cítiť sa výborne po psychickej stránke. Podstatou Pilatesu je šesť základných princípov: dýchanie, koncentrácia, kontrola, centrum, presnosť a plynulosť. Pri Pilatese sa vyžaduje sústredenie sa na správne dýchanie a techniku vykonávania pohybov. Je zameraná na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy medzi preťaženými či ochabnutými svalovými skupinami. Cvičenie je zostavené z jednotlivých naťahovacích a posilňovacích cvikov, ktoré sa vykonávajú ako v stoji, tak v ľahu či v sede na podložke. Pilates vám pomôže posilniť a uvoľniť hlavne povolené chrbtové svalstvo z ustavičného sedenia pri počítači, ale aj spevniť ostatné svaly bedrové, brušné, panvové, stehenné i pažové. Pilates oslovuje najmä ľudí, ktorí počas celého času sedia. Obľúbený je však aj u športovcov, pretože im napomáha natiahnuť alebo posilniť určite svalové skupiny, ktoré inak ostávajú zanedbané. Ideálna je najmä pre mužov kombinácia posilňovanie a pilates. Dvíhanie činiek totiž buduje vonkajšie svalové skupiny, o vnútorné sa dokáže postarať práve pilates. Po lekcii Pilatesu sa budete cítiť vo forme, svieži a plní energie. Odbúrate stres a zbavíte sa ťažoby každodenných problémov.

ČO POTREBUJETE NA KURZ: pohodlné oblečenie ( tepláky/legíny/kraťasy, tričko/ tielko a jogamatku alebo karimatku, cvičí sa naboso