Novú tanečnú sezónu začíname od 9.9.2024. Prihlasovanie bude spustené už od 28.7.2024

Latino Lady Style

Príďte si zatancovať so skupinou žien, ktoré milujú život, pohyb a latino, tak ako vy! 

Kde prebieha kurz Latino Lady Style? 

Tanečný kurz Latino Lady Style u nás navštívite v mestách Bratislava, Trnava, Nitra, Banská Bystrica, Poprad, Košice, Prešov, Trenčín a Žilina

Pre koho je kurz vhodný?

Milé dámy, ženy a slečny, tento kurz je určený len pre vás! Muži majú vstup zakázaný.

Úrovne:
Kurz začiatočníci – kurz je určený pre ľudí, ktorí majú prvý krát kontakt s tanečným štýlom
Kurz pokračujúci – kurz je určený pre ľudí, ktorí absolvovali kurz začiatočníci

Na kurz Latino Lady Style si prineste dobrú náladu a pohodlné oblečenie. Vhodné sú tričko a legíny, alebo sukňa, ako obuv tenisky, prípadne topánky na opätku. Tešíme sa na vás.

Čo vás na kurze Latino Lady Style čaká?

Pripravili sme pre vás základy latinsko-amerických tancov, ako Salsa, Cha-Cha, Samba, Jive a Bachata. Naučíme vás, ako sa stať bohyňou každej párty. Zostava tancov je usporiadaná tak, aby formovala postavu a pomáhala pri spaľovaní tukov. Na Latino Lady Style sa zaručene budete cítiť skvelo, sebavedome a neskutočne žensky. Kurz vám pomôže získať ladné krivky, krásne nohy, dobrú náladu a možno aj nové priateľky. 

Prečo Latino Lady Style?

Už vás omrzelo presviedčať partnera, aby s vami šiel tancovať? Alebo ešte stále hľadáte “pána božského”? Chcete sa naučiť latino tance, ale chýba vám polovička? Nič si z toho nerobte, tanečná kurz Latino Lady Style čaká len na vás.

Latino Lady Style je totiž kurz latino tancov zostavených špeciálne pre ženy. Ide o sériu krokov a pohybov, ktoré sa využívajú pri najobľúbenejších latino rytmoch. My sme ich však upravili do dokonalej zostavy figúr pre ženy. Poďme sa spolu pozrieť na to, v čom sa spomínané latino lady tance líšia.

Salsa

Salsa je kráľovná latinsko-amerických tancov a obľúbili si ju ľudia po celom svete. Aj keď si mnohí myslia, že Salsa je španielsky tanec, pravdou je, že vznikla okolo roku 1900 na Kube. Salsa je vášnivou kombináciou viacerých tanečných a hudobných štýlov, rovnako ako omáčka salsa, podľa ktorej tanec údajne získal svoj názov. 

Salsu charakterizuje zložitá hudba, rýchle tempo a ostré vzrušujúce otočky. Ide o spoločenský tanec, pri ktorom tancujúci pár predvádza veľmi zmyselné pohyby. Na kurze sa však naučíme sólo kroky určené výhradne pre ženy. 

Cha-Cha 

Cha-Cha je tanečný štýl pochádzajúci z Kuby, ktorý sa preslávil v Spojených štátoch amerických v roku 1950. Názov tanca “Cha-cha-cha” pochádza zo zmiešaného zvuku topánok tanečníkov. Tí tancujú tri po sebe idúce rýchle kroky, ktoré Cha-chu charakterizujú. 

Tanec Cha-Cha má zložité figúry, ktoré pôsobia ostro, ale štýlovo. Napriek tomu je veľmi jednoduchá a hravo ju zvládne každý. Zvykne sa tancovať na tradičnú kubánsku hudbu, ale aj latino pop či latino rock.

Samba

Samba je brazílsky národný tanec, ale jej korene siahajú až po tradičné africké a európske tance. Názov samba vraj pochádza z portugalského slova “sambar” a znamená “tancovať v rytme”. Predpokladá sa, že samba vznikla v meste Rio de Janeiro. Dnes je Samba úzko spojená so známym karnevalom, ktorý je najobľúbenejšou slávnosťou v Brazílii.

Samba sa môže tancovať sólo, ale aj v páre. Oproti salse, je samba viac rozmanitá v hudbe. Zároveň je veľmi spontánna, jednoduchá, veselá a otvorená improvizácii.

Jive

Jive je veľmi živý tanečný štýl, ktorý vytvorili Afroameričania v USA začiatkom roku 1930. Tento tanec preslávil jazzový spevák Cab Calloway v roku 1934 na svojom turné po celej krajine. Jive je pritom variácia tanca Swing, takzvaný Jitterbug. Medzi hudobníkmi swingu bol v tom čase výraz “jive” považovaný za prázdny a hlúpy. Preto sa tento štýl tanca v Amerike označuje ako Swing, zatiaľ čo vo Veľkej Británii sa viac uchytil názov jive.  

Bachata

Bachata (čítajte bačata) je zmyselný, veľmi intímny a uvoľnený tanec. Pochádza z vidieckych štvrtí Dominikánskej republiky. Základom tanca sú tri kroky a kubánske vlnenie bokmi. Pohyb bokov je pri bachate veľmi dôležitý, pretože je súčasťou duše tanca. Väčšina krokov pracuje s dolnou časťou tela a vrch tela sa pohybuje omnoho menej. Traduje sa, že ak vás v minulosti niekto pozval tancovať bachatu, znamenalo to priateľstvo. Dva tance bachaty s jedným partnerom už boli prejavom lásky.


UNIDC-latino-lady-style


×