Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Joga

“Joga je ako tanec medzi ovládaním sa a totálnym podľahnutím,” Joel Kramer 
Kde prebieha kurz jogy?

Kde prebieha kurz Jogy? 

Kurz Joga u nás navštívite v mestách Nitra, Banská Bystrica, PrešovTrnava.

Pre koho je kurz vhodný?
Joga kurz v UNIDC je ideálny pre začiatočníkov aj pokročilých, mužov a ženy. Na hodine sa naučíte jednotlivé joga polohy, nazývané asány, ktoré sa pravidelne opakujú. Dozviete sa, ako správne pracovať s dychom pri tréningu s vlastnou váhou. Joga je obzvlášť vhodná pre športovcov a ľudí s bolesťami chrbtice.

Na kurz jogy si prineste pohodlné oblečenie, ako tepláky, legíny, šortky, tričko či tielko a podložku na cvičenie Yoga Mat. Jogu cvičíme naboso, preto si nemusíte nosiť ponožky ani tenisky.

Prečo si vybrať kurz jogy v UNIDC?
Joga je filozofia mysle a tela, ktorá pochádza zo starovekej Indie a jej história siaha 5000 rokov dozadu. Slovo joga v staroindickom jazyku sanskrit znamená jednotu alebo spojenie. V súčasnosti sa však joga vníma ako súbor cvičení zameraných na flexibilitu a spevnenie svalstva. Rôzne štýly jogy kombinujú fyzické techniky držania tela, správne dýchanie a meditáciu s relaxáciou.

Medzi najznámejšie typy jogy patria:

Ashtanga joga alebo aštanga, ktorá vychádza z antického učenia a spája v sebe rýchlo sa striedajúce polohy so správnym dýchaním
Hatha joga označuje akýkoľvek druh jogy, ktorý sa zameriava na držanie tela, a slúži ako základ všetkých pozícií v joge
Bikram joga alebo horúca joga sa cvičí v miestnosti vyhriatej na 105 stupňov a pri 40 % vlhkosti vzduchu
Power joga sa vyvinula v deväťdesiatych rokoch ako aktívnejší a atletickejší druh ashtanga jogy
Flow joga je založená na plynulom prechode medzi jednotlivými pozíciami so správnym dýchaním. Pri cvičení Flow jogy je každý prechod a každá pozícia doprevádzaná plynulým dýchaním z jednej pozície do druhej. Tým dochádza k úplnému prepojeniu teľa a mysle a k intenzívnejšiemu zážitku z cvičenia. Správne predýchanie každej pozície umožňuje uvedomiť si a dôkladne precítiť spojenie pohybu a dychu.
Sivananda joga je životný štýl založený na 5 bodoch – správnom dýchaní, relaxácii, strave, cvičení a pozitívnom myslení.

Joga kurz a jeho benefity

Podporuje flexibilitu tela

Pravidelné cvičenie jogy vám pomôže postupne uvoľniť a natiahnuť svalstvo. Možno si na prvej hodine kurzu nedosiahnete ani po členky, po pár týždňoch už chytíte aj prsty na nohách. Ani sa nedočkáte a zvládnete všetky zdanlivo nemožné pózy. Pominú tiež bolesti chrbta, krížov či krčnej chrbtice. Zlé držanie tela bude taktiež minulosťou.

Posilňuje svalstvo

Joga vám pomôže vybudovať silné a zdravé telo. Počas jednej hodiny jogy, no najmä po nej, v tele pocítite svaly, o ktorých ste ani netušili, že ich máte. Na kurze síce nebudete dvíhať činky ako vo fitness centre, ale posilňovanie s vlastnou váhou vás neminie. Výsledky sa dostavia v podobe pevného svalstva, ktoré je výhodné pre vaše zdravie aj sebavedomie.

Chráni kĺby a kosti

Pri každej hodine jogy majú vaše kĺby možnosť využiť svoj plný rozsah. Vďaka tomu dokážete predchádzať bolestiam a problémom s pohybovým aparátom a chrupavkou. Fyzická aktivita zároveň posilní aj vaše kosti a slúži ako prevencia pred osteoporózou.

Zlepšuje sexuálnu funkciu u žien aj mužov 

Vážne! Tento fakt dokonca potvrdili aj štúdie. Ženy, ktoré 12 týždňov cvičili jogu, mali po kurze lepší orgazmus, sexuálny život aj náladu. Polohy pri joge totiž posilňujú stred tela a svalstvo panvového dna. U mužov zase joga zvyšuje túžbu, sexuálny výkon aj pocit uspokojenia.

Pozitívne ovplyvní vašu náladu

Cítite sa smutní alebo unavení? Tréning jogy vám dokáže zmierniť zlú náladu a zvýšiť hladinu serotonínu, takzvaného hormónu šťastia. Cvičenie asán zároveň pomáha znižovať kortizol, a teda stresový hormón. Po hodine jogy sa budete cítiť pozitívne naladení a sebavedomí.

O tom, že joga je cvičenie, ktoré udrží vašu postavu aj myseľ v dokonalej kondícii, svedčia aj známe osobnosti, ktoré jej podľahli. Jogu trénujú, napríklad supermodelky Gisele Bündchen a Miranda Kerr, večne mladé herečky Jennifer Aniston a Gwyneth Paltrow, či speváčky Katy Perry a Nicole Scherzinger. K mužským milovníkom jogy patrí, napríklad Robert Downey Jr., David Beckham či Matthew McConaughey.


joga


×