Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

FIT Dance

Rozhodujete sa medzi fitness a tancom? Vyskúšajte oboje na kurze Fit Dance.

Kde prebieha kurz Fit Dance? 

Tanečný kurz Fit Dance u nás navštívite v mestách Banská Bystrica, Trnava, Nitra, Trenčín a Bratislava

Pre koho je kurz vhodný? 

Pre všetkých mužov aj ženy, ktorí majú radi tanec a chcú byť fit. Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých.

Prečo Fit Dance v UNIDC?

Fit Dance je kombináciou fitness, tanca a tej najlepšej hudby. Naše choreografie vás pripravia na poriadnu dávku športovej aktivity, ktorá vám pomôže formovať postavu a redukovať hmotnosť. Naučíte sa nové tanečné kroky a počas kurzu vás čaká posilňovanie a strečingové cviky. Fit Dance je kurz, kde sa môžete vyblázniť v rytme tých najlepších svetových tanečných hitov.

V Banskej Bystrici sú lekcie Fit Dance v jedinečnom štýle tzv. „Caribbean fusion“. Sú to lekcie, kde budeme tancovať, zlepšovať si kondíciu, posilňovať a pritom sa poriadne zabavíme. Hýbať sa budeme najmä v rytme karibských štýlov (Soca, Dancehall) a budeme využívať prvky týchto tanečných štýlov. Tréningy budú zamerané najmä na ženské pohyby, využívanie „waistline“(hýbanie bokmi a zadkom), objavovanie a „oslavovanie“ našej ženskej energie!

Na kurz Fit Dance si prineste športové oblečenie, a to tričko, legíny alebo tepláky a tenisky. Nezabudnite si so sebou vziať uterák a fľašu s vodou.

Benefity kurzu Fit Dance

Posilňovanie, kardio a strečing sú ideálnou formou tréningu pre dosiahnutie vašich fitness cieľov. Či chcete schudnúť, posilniť svalstvo, alebo zlepšiť kondíciu, potrebujete do svojho tréningového plánu zaradiť všetky tri aktivity. Práve to vám ponúka jedinečný kurz Fit Dance, ktorý kombinuje fitness, tanec a naťahovacie cviky.

Fit Dance má preto množstvo priaznivých účinkov na vaše zdravie a celkovú pohodu. Poďme sa spolu pozrieť na jednotlivé benefity tanca, fitness a strečingu v kurze Fit Dance.

Udržiava mladosť

Tanec je nesmierne prospešný pre udržanie vitality. Spomaľuje proces starnutia tým, že prospieva srdcu, kardiovaskulárnemu systému a zvyšuje kapacitu pľúc. Vedeli ste, že svalová námaha tanečníkov je rovnaká, ako cyklistov, plavcov či bežcov na 800 metrov? 

Podporuje silné kosti a zdravé kĺby

Tanec slúži ako prevencia proti osteoporóze u mužov aj žien. Zároveň môže tanec pomôcť zlepšiť ohybnosť kĺbov, čím bráni artritíde. 

Účinne spaľuje tuky a kilogramy

Cvičenie pôsobí na zrýchlenie srdcového tepu, čo pomáha spáliť kalórie a zároveň zlepšovať výdrž. Odhaduje sa, že pri tanci človek spáli od 5 do 10 kalórií za minútu! Samozrejme, výsledné číslo závisí od rýchlosti a intenzity tanečného tréningu. Napríklad pri tancoch, ako Jive či Mambo, spálite viac kalórií než pri Viedenskom valčíku.

Zlepšuje krvný obeh

Tanec pomáha pri kontrole a udržiavaní hladiny lipidov. Podporuje zvyšovanie dobrého HDL cholesterolu a znižovanie zlého LDL cholesterolu. Tanec je tiež vhodný pre diabetikov, pretože im pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi.

Prispieva k dobrej pamäti

Tanec zlepšuje pamäť tým, že ukladá spomienky na tanečné kroky. Slúži ako skvelé mentálne cvičenie pre mozog. Veľkou výhodou tiež je, že takéto mentálne cvičenia podporujú rýchlu, pohotovú a otvorenú pamäť. 

Ovplyvňuje rovnováhu 

Udržať pri tanci balans môže byť celkom náročné. Na hodinách Fit Dance sa preto postupne naučíte správne koordinovať pohyby a zrýchliť vaše reflexy. Tanec totiž perfektne prepája rovnováhu mysle a tela. 

Pozdvihne náladu

To, že tanec pomáha zmierňovať stres a podporuje dobrú náladu, vie snáď každý. Vypustené endorfíny vám pomôžu vybudovať si sebavedomie aj disciplínu. Už jedna hodina Fit Dance vám dodá pocit pohody a uvoľnenia.

Je zábavnou formou cvičenia

Fit Dance je hlavne relax a zábava. Chceme, aby ste sa na každú lekciu kurzu tešili, a preto pre vás vytvárame vynikajúcu atmosféru plnú priateľských ľudí. Budeme radi, ak k nám zavítate s úsmevom a chuťou naučiť sa vždy niečo nové. Tešíme sa na vás na kurze Fit Dance.


Fitdance


×