Nové letné kurzy otvárame v Bratislave a Prešove už od 8.7.2024. Prihlasovanie je spustené.

Bachata Lady Styling

Bachata je výborný spôsob, ako sa zamilovať do tanca a naučiť sa po španielsky.

Kde prebieha kurz Bachata Lady Styling? 

Tanečný kurz Bachata Lady Styling u nás navštívite v meste Košice a Banská Bystrica.

Pre koho je kurz vhodný?

Milé dámy, ženy a slečny, kurz Bachata Lady Styling je určený len pre vás! Muži tu majú vstup zakázaný.

Na kurz si so sebou prineste dobrú náladu a pohodlné oblečenie. Vhodné sú šaty, legíny alebo sukňa, tričko a ako obuv si môžete zvoliť tenisky, prípadne topánky na opätku. Nezabudnite tiež na fľašu s vodou.

Prečo Bachata Lady Stying?

Už vás omrzelo presviedčať partnera, aby s vami šiel tancovať? Alebo ešte stále hľadáte “pána božského”? Chcete sa naučiť aktuálne najatraktívnejší latino tanec, ale chýba vám polovička? Nič si z toho nerobte, tanečná kurz Bachata Lady Styling čaká len na vás.

Prečo Bachata v UNIDC?

Rytmický, zmyselný a romantický príbeh zlomeného srdca. Aj tak sa dá charakterizovať Bachata, pomalý tanec v tempe gitarovej hudby. Bachata má 4 základné kroky, pomocou ktorých vás naučí vyjadrovať svoje pocity. Tanečné hodiny Bachaty Lady Stryling vám pomôžu rozhýbať telo a účinne zlepšujú náladu. Na kurze zvládnete Lady Stylingovú choreografiu Bachaty, ktorá je pripravená tak, aby obohatila začiatočníkov aj pokročilých.

Bachata je zmyselný, veľmi intímny a uvoľnený tanec, ktorý pochádza z Dominikánskej republiky, no obľubu si získal po celom svete. Charakterizovaný je pomalými pohybmi a jeho základ tvoria tri kroky a kubánske vlnenie bokmi. Bachata nechýba na žiadnej latino párty a po zvládnutí niekoľkých základných krokov si ju môže užiť naozaj každý.

V minulosti bola Bachata hudbou chudobných ľudí, ktorú tiež spájali s nedostatočným rozvojom vidieka a zločinom. Ešte v osemdesiatych rokoch bola považovaná za príliš vulgárnu, hrubú a hudobne rustikálnu na to, aby sa dala vysielať v televízii či rozhlase. V 90. rokoch začala jej popularita prudko stúpať a dnes je Bachata jedným z najobľúbenejších štýlov latinskej hudby.

K najpopulárnejším štýlom patrí:

  • Tradičná Bachata 
  • Moderná Bachata
  • Bachatango
  • Bachata Sensual

Väčšinou ide o párový tanec, no u nás na kurze Bachata Lady Styling partnera nepotrebujete. Tento kurz je zostavený špeciálne pre ženy a vy sa na ňom zaručene budete cítiť sebavedome a žensky. Vďaka kurzu si zlepšíte svoje pohyby, naučíte sa techniku, štýl a to, ako sa pri tanci cítiť istejšie.


pata


×