Nové kurzy otvárame už od 6.5.2024. Prihlasovanie je spustené.

Dancehall

Jedinečný tanec, vynikajúci na Vašu kondíciu a figúru! Vyskúšajte ho na kurze Dancehall v UNIDC!

Kde prebieha kurz Dancehall?

Tanečný kurz Dancehall u nás navštívite v meste Bratislava a Žilina

Pre koho je kurz vhodný? 

Pre všetky dievčatá, ženy, chlapcov aj mužov, ktorí sa chcú naučiť Dancehall. Berieme začiatočníkov aj pokročilých tanečníkov s chuťou tancovať a urobiť popri tom niečo pre svoje zdravie.

Ak hľadáte rytmickosť, zmyselnosť, zábavu a túžite po peknom tele, skúste náš kurz Dancehall.

Dancehall je štýl plný akcie, vyzývavosti, temperamentu, pôvodom z Jamajky. Jeho názov definovalo pre neho typické miesto – veľké tanečné haly. Vychádza z reggae, ale od 70. rokov prešiel kus vlastnej cesty a začal využívať viac moderných prvkov – rýchlejšie tempo, elektronickú hudbu a výraznejšie beaty. Hudba, do ktorej sa tancuje je provokatívna, sebavedomá, zmyselná a energická. Ak vybalíte pohyby Dancehall v klube, určite si vyslúžite veľa zvedavých pohľadov. Tomuto štýlu dominujú ženy a medzi ženami černošky. Ale aj my Európania dokážeme poriadne rozhýbať boky.

Čo je to Dancehall?

Dancehall je predovšetkým o postoji a energii. Tento štýl sa stal nesmierne populárnym a často ho uvidíte v bežných videoklipoch známych spevákov, ako sú Rihanna, Justin Bieber alebo Major Lazer. Autentické tanečné pohyby sa zvyčajne vytvárajú hlavne spontánne počas pouličných osláv na Jamajke. Existuje viac ako 800 tanečných pohybov Dancehall-u a na našom kurze sa naučíte tie najobľúbenejšie.
Dancehall je známy tým, že je drsným a nesmierne chytľavým uličným tanečným štýlom.


dancehall (1)


×