Začiatok nových kurzov je od 18. 2. 2019. Prihlasovanie bude spustené 7. 1. 2019.

Swing

kde: Žilina

vhodné pre: pre všetkých, ktorých baví swing. Kurzy sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov, ktorí nikdy netancovali! Hodiny sú vedené tak, aby sa aj začiatočníci aj pokročilí vždy naučili niečo nové.

čo je to: Bláznivá doba prináša bláznivé veci. A nie inak tomu bolo na prelome 19. a 20. storočia, kedy medzi černošskou komunitou vznikala jazzová hudba a ľudia sa na ňu zabávali tancom, ako vedeli. Na svet prišli postupne Charleston a Lindy hop, neskoršie aj Balboa a Shag, lebo rýchla hudba bola stále populárnejšia. (Moderné tance ako East-/West-coast swing, Boogie-woogie, Jive, Rock&Roll už patria medzi spoločenské tance.) Všetky swingové tance sú tak ako swingová hudba výrazne improvizačné, ale stavajú na základnom kroku a na vedeniu lídra. Na kurze sa venujeme začiatočníkom ale aj mierne pokročilým tak, aby sa dokázali tancom dobre zabaviť. Zameriavame sa na párovú formu Lindy hopu a Charlestonu, ale radi tancujeme aj sólové prvky a tzv. jazzové rutiny (obdoba flash-mobu), ktoré sa tancujú na veľkých tanečných udalostiach po celom svete.

čo potrebuješ: bežné denné oblečenie, ale čím pohodlnejšie, tým lepšie. Dôležité sú topánky, najlepšie so šmykľavou podrážkou (páni) a s nízkym alebo žiadnym opätkom (dámy). Nešmykľavá podrážka je až nebezpečne nevhodná! A najdôležitejšia je dobrá nálada!

prečo swingové tance: V swingovej hudbe je nezameniteľná energia, ktorá dodnes oslovuje tisícky ľudí po celom svete. Túto energiu ucítite na každej akcii pravých lindy-hopperov, ktorí sa obliekajú po vzoru prvých tanečníkov a tancujú celé noci v neúnavnom tempe. Swingové tance sú ale obľúbené aj medzi staršími, lebo často je to láska na celý život.

Zatancujte a zacvičte si u nás na tanečnom kurze Swing! V ponuke je aj >>Zumba<<, >>Joga<<, >>Dancehall<< alebo >>Total Body Work<< a iné zaujímavé tanečné kurzy a cvičenia.

Tanečná škola University Dance Center pôsobí v 8 mestách na Slovensku, v Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach, Poprade a v Prešove. >>Viac o nás<<