Začiatok nových kurzov je od 7. 5. 2018. Prihlasovanie je spustené.

Dancehall

čo je to: Dancehall je hudobný žáner, ktorý vznikol na Jamajke okolo roku 1979 ako hudba pre zábavu v miestnych diskotékach. Je to štýl plný akcie, vyzývavosti, temperamentu, pôvodom z Jamajky. Vychádza z reggae, ale od 70. rokov ušiel kus vlastnej cesty a začal využívať viac moderných prvkov - rýchlejšie tempo, elektronickú hudbu a výraznejšie beaty. Hudba, do ktorej sa tancuje, je provokatívna, sebavedomá, zmyselná a energická. Ak vybalíte pohyby Dancehall v klube, určite si vyslúžite veľa zvedavých pohľadov. Tomuto štýlu dominujú ženy a medzi ženami černošky.

Začalo to menami ako Yellowman a Barrington Levy. Charakteristický je spev (rap) dídžeja do tanečných rytmov, ktoré sú omnoho rýchlejsie než v Reggae. Prví fanúšikovia, ktorým bola táto hudba určená, vyšli z ghetta, je tu istá podobnosť s americkým gangster rapom. Neskôr sa však stal obľubeným v USA, keď sa marketingový úspech podaril Shabba Ranksovi.

Nasledoval veľký komerčný boom, keď aj miestne hviezdy vsadili na dancehallové rytmy. Mená ako Shaggy, Daddy Yankee, Sean Paul, Buju Banton, Beenie Man, Capleton, Sizzla , Kat DeLuna vypredávali štadióny, kým na Jamajke každý vyrábal nové riddimy, do ktorých potom DJs spievali.

Zatancujte a zacvičte si u nás na tanečnom kurze Dance Hall! V ponuke je aj >>Zumba<<, >>Joga<<, >>Ľudovky<< alebo >>Total Body Work<< a iné zaujímavé tanečné kurzy a cvičenia.

Tanečná škola University Dance Center pôsobí v 7 mestách na Slovensku, v Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a v Prešove. >>Viac o nás<<